Gallery

Komplo sırası bizde: Tayyip’in Oyununa mı Geldik?

21 Jun

Son zamanlarda dış mihraklardan, faiz lobisine, telekineziden, ülkedeki din düşmanlarına , hesabımıza yatan paralardan  atom bombası üretim taslaklarına kadar geniş bir komplo porföyüne sahibiz. Bu konuda tabii ki çok saygın gazeteci Yiğit Bulut kadar dik duruş sergileyip , gezi direnişinin arkasındaki türlü pislikleri ortaya çıkaramayız . Ancak bugün aklıma gelen bir şey arkadaş yoksa biz mi oyuna geliyoruz diye düşünmeme sebep oldu.

faiz lobisi2

 

Bugün globalde ekonomiyle ilgili neler oluyor diye merak ettim ve biraz bakındım. Ortak görüş önümüzdeki dönemde gelişmekte olan ülke ekonomilerinde eski günlerin mumla aranacağı. Yani ne eski büyümeden eser kalacak ne de o ilham verici göstergelerden!!!

Ve işte o an kafama dank etti. Yoksa ilk günden beri olan “Faiz Lobisi” söylemi tesadüf değil mi lan? Yani biz onla kafa bulurken acaba bizi parmağında mı oynatıyordu? Şimdi ister misin bunlar bunu öngörüp ekonomik çöküşü tamamiyle bize fatura etmeyi planlamış olsun.

Yani ilk günden beri adam ortalığı kızıştırmak, eylemleri körüklemek için elinden geleni yapıyor diyorduk da anlam veremiyorduk. Yoksa bildiğin gözümüze baka baka bize nanik mi yapıyormuş?

Malum ortamdaki komplo trendi beni de fena yakalamış belli ki; ama eğer oyuna geldiysek valla oturup ağlayacağım. Sen çık Türkiye tarihinde yapılmamış bir direniş yap sonra sana nanik yapsınlar. Devrim yapacağız derken adamın ekmeğine yağ sürmedik umarım.

Arkadaş şakayla karışık da olsa bir panik yapmadım değil yani.

Olmaz olmaz demeyin şansınız deneyin!!!

faiz lobisi

 

 

Not: Malum gezi konseptinden iyice koptuk ama başka bir gezi konseptine kanalize olduk en azından.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: