Gallery

Tropea : Çizmenin Ucuna Doğru

22 Jun

Doğruya doğru… Öyle pek de bilinen bir yer olmayan Tropea’ya gitme kararı verirken temel motivasyonumuz denize girmekti. Hani Mayıs’ın sonu olmuş, insan sezon açılır diye bekliyor.Ama bu yıl Türkiye’ye gelmek bilmeyen sıcaklar İtalya’ya da henüz uğramamıştı.

Villino Eleonora‘nın kapısına vardığımızda  bir rüzgar fırtnasına denk geldiğimizi anlamış olduk. Ve böylece kendimizi yemeye içmeye verelim dedik 🙂 Tropea denize karşı kayalıklara kurulmuş yaklaşık 10,000’lik bir kasaba daha çok İtalyanlar’ın tercih ettiği bir tatil mekanı.

Dar sokakları taş binalarıyla insanın kafasındaki İtalyan kasabası Tropea… Her şey yavaş ve sakin, insan adeta acele etmek denen şeyin daha buralara gelmediğini düşünüyor.Her sokakta kafeler, restoranlar ve bir de küçük küçük meydanlar… Ki bazen o meydanlar denize doğru oluyor, işte o zaman manzaranın tadını çıkarmak kalıyor sizlere de…

İşin doğrusu sabahları ev sahibimiz Allessandro’nun bizim için hazırladığı kahvaltılar çok keyifliydi.Özellikle yediğimiz domateslerin tadını kolay kolay unutabileceğimizi düşünmüyorum. Ancak arabanız yoksa burada kalmak çok mantıklı olmayabilir.

Peki ne yedik ne içtik? İşin doğrusu baktık yüzemiyoruz; bari güzel güzel yiyelim dedik.Al Pinturicchio(via Dardano) gerek mekan olsun gerek yemek olsun , son derece İtalyan’dı. ve antipasti, pasta ve şarap 2 kişi 38 euro kadar verdik.Tavsiye ederiz,ancak tek bir yemek yenecekse şüphesiz tavsiyemiz “La Lamia“.  Yediğimiz en güzel makarnalardan biri buradaydı,bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir bütün olarak lüks bir restaurant en azından bize göre(şöyle ki balzamik sirke bile fısfıslı geliyor eheh 😀  ) Burada da 2 kişi 48 euro ödedik ve tıka basa doyduk. 

Ve son gün. Sonunda denize girebildik biraz serindi ama işin doğrusu giremeden dönseydik hayli üzücü olacaktı bizim adımıza. Ancak denizinin gerçekten tertemiz olduğunu itiraf etmek gerek, daha sıcak bir sezonda pek bir keyifli olacaktır.

Buradan bizi neredeyse 1000km boyunca taşıyan Fiat 500’üzümüze  teşekkür etmek isterim.Sen olmasan yapamazdık 😉

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: